- Напрямок:
- GovTech
Навіщо Україні власна LLM?
- Автори
- Михайло Федоров
- Дата та час публікації:
- Час читання:
- 3 хв
Національна нейромережа та стратегія розвитку штучного інтелекту до 2030 року
Михайло Федоров Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України
АІ здійснив революцію та змінив світ так, як колись це зробив інтернет. Кожна компанія має стати АІ-компанією, а кожен уряд — АІ-урядом. І в цих змаганнях Україні також потрібно мати своє місце у світі. Нам потрібно залишатися в цих перегонах, розвивати економіку, власну зброю, освіту, боротися з ворогом тощо.
У напрямі АІ ми поставили амбітну ціль — до 2030 року потрапити в топ-3 країни світу за розробкою й інтеграцією штучного інтелекту в публічний сектор. Це державне управління, оборона тощо. І вже зараз ми закладаємо фундамент, який дасть нам змогу створювати інноваційні продукти на кшталт тих, які розробляє Mistral AI або OpenAI.
Яка роль WINWIN AI Center of Excellence
Для досягнення цієї мети ми створили WINWIN AI Center of Excellence, який реалізує цілі України з розвитку AI в межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України до 2030 року — WINWIN. Центр не лише допоможе розвивати AI всередині країни, а й зробить нас впливовими гравцями на глобальному ринку.
Загалом у світі небагато таких центрів компетенцій. Зазвичай їх створюють IT-компанії, щоб інтегрувати AI у свої продукти. Тепер Україна теж має такий центр, який упроваджуватиме AI не просто в компанію, а в усю державу.
Уже зараз ми маємо як готові ШІ-продукти, так й інструменти, що скоро запустяться. Один з найголовніших — AI-асистент на порталі Дія, який стане помічником в отриманні держпослуг і дасть старт новому етапу розвитку цифрової держави. У Мінцифрі ми також використовуємо AI-інструменти для аналізу НПА та перекладу й аналізу європейськог о законодавства. Інтегруємо АІ у Мрію, створюємо внутрішні АІ-інструменти в міністерстві. Звісно, інтегруємо АІ у дефенс-тек.
Окремо ми почали формувати національну AI-стратегію, яку розробимо до кінця цього року. Вона буде мегаамбітною та показуватиме, куди ми рухаємося, які проблеми будемо розв’язувати.