- Напрямок:
- Tech
Україна — геймчейнджер у сфері кіберсті йкості
- Дата та час публікації:
- Час читання:
- 2 хв
Український ринок кібербезпеки зріс учетверо за останні вісім років, досягнувши 138 мільйонів доларів у 2024 році. За п рогнозами, протягом наступних п’яти років він зросте ще на 50% і сягне 209 мільйонів доларів.
Ключовим сегментом українського ринку кібербезпеки є мережева безпека. Найшвидше зростають напрями хмарної безпеки, захисту даних і безпеки кінцевих пристроїв, що свідчить про дедалі більший попит на новітні технології та рішення в Україні.
Огляд ринку кібербезпеки
Дослідження ринку кібербезпеки в Україні, опубліковане на початку 2025 року, аналізує ключові тенденції, сегменти та інноваційні рішення в галузі на тлі повномасштабної кібервійни з боку росії. Документ містить аналіз основних технологій, які трансформують і змінюють ринок кібербезпеки країни.
Дослідження проведене з використанням комплексного підходу, що містив аналіз вторинних даних, експертні інтерв’ю та опитування учасників ринку, конфіденційну аналітику та відкриті дані. Воно слугуватиме корисним інструментом для бізнесу, державних установ, міжнародних організацій та глобальних технологічних проєктів для ухвалення рішень, спрямованих на зміцнення ринку кібербезпеки в Україні.
Посилання
Дослідження проведено компанією DataDriven Research & Consulting з ініціативи Підкомітету з кібербезпеки Європейської Бізнес Асоціації (EBA) та Комітету CyberTech Асоціації IT Ukraine за підтримки Aspen Institute Kyiv, який реалізує програму «Діалог з кібербезпеки», та проєкту USAID Cybersecurity Activity.
Кіберзагрози в Україні
За даними дослідження, повномасштабна війна росії спричинила сплеск кібератак в Україні, що призвело до зростання попиту на автоматизовані рішення та інноваційні технології. В Україні постійні кібератаки з боку російських хакерських угруповань, як-от UAC-0010, переважно націлені на державні установи, оборонну промисловість, телекомунікації, фінансові установи та енергетичний сектор. У 2023 році зафіксовано 2 544 кібератаки, що на 16% більше, ніж у 202-му.
З розвитком технологічного прогресу значення кібербезпеки також зростає. До країн, які зазнають найбільшої кількості кібератак у світі, входять США, Україна, Південна Корея та Китай. Найпоширенішими типами атак є DDoS, програми-вимагачі (ransomware) та фішинг (phishing).
Світовий ринок кібербезпеки досягнув приблизно 186 мільярдів доларів у 2024 році, при цьому частка України становить менш ніж 1%. Утім, Україна є новатором на ринку кібербезпеки, випереджаючи інші країни у сфері кіберекспертизи завдяки роботі в сегменті R&D, особливо в розробці інноваційних рішень.
Тоді як глобальний ринок кібербезпеки у 2024 році на 53% складався з послуг безпеки, в Україні провідну роль відіграють рішення у сфері кібербезпеки, що становлять 57%. Лідерство України у цій сфері зумовлене військовими факторами, оскільки тривала війна збільшила кількість і складність кібератак на країну. Це спричинило стрімке впровадження автоматизованих систем, що потребують мінімального втручання людини, а також пошук негайних і нестандартних рішень.
Ключові д райвери розвитку ринку кібербезпеки в Україні
- Масове впровадження цифрових рішень у бізнесі та державному секторі.
- Тривалі російські атаки на критичну інфраструктуру, бізнес і державні послуги.
- Дедалі вищі фінансові та репутаційні втрати від кібератак.
- Активне використання штучного інтелекту.
- Підтримка ринку завдяки міжнародним проєктам технічної допомоги.
Інновації, зокрема використання штучного інтелекту для автоматизації реагування та блокчейну для захисту передавання даних, формують нові підходи до безпеки. Дослідження визначає ключові тенденції на ринку кібербезпеки: мережева безпека залишатиметься найбільшим сегментом, займаючи 36% ринку до 2029 року, тоді як хмарна безпека продемонструє найдинамічніше зростання.
Новину підготувала Асоціація «IT Ukraine»